Понедельник
28.11.2022
07:31
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас Гость | RSS
Кошик
0
Ваша корзина
0 товаров — 0
Стрічка активності
18.11.2022 добавили в корзину Шампанское Maurt (Изабелла) 1,5 л
10.07.2022 добавили в корзину Шампанское Maurt (Мускат) 1,5 л.
10.07.2022 добавили в корзину Шампанское Maurt (Изабелла) 1,5 л
10.07.2022 добавили в корзину Чача
26.06.2022 добавили в корзину Коньяк (Вишня)
13.06.2022 был оформлен новый заказ
13.06.2022 добавили в корзину Шампанское Maurt (Мускат) 1,5 л.
13.06.2022 добавили в корзину Чача
13.06.2022 добавили в корзину Чача
13.06.2022 добавили в корзину Чача
Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [5]
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Друзі сайту

Вино и винные изделия

Вино виготовляли вже в Стародавньому Єгипті та Межиріччі. Виноробство і споживання вина в давні часи було поширене на всьому Близькому Сході і в Передній Азії. Найстарішим свідченням стародавнього виноробства є знайдені археологами в Колхиді (Грузія) вкопані в землю великі глиняні посудини з залишками кісточок винограду з 8.000 до Хр. Такого ж приблизно віку (7000 років) залишки винної кислоти в черепках глечиків в неолітичному селищі Хаджи Фируз Тепе на півночі Ірану.

На північному сході Вірменії археологами були знайдені найдавніші знаряддя повного виноробного циклу: прес і посудини для збражування, котрі за даними хімічного аналізу належать до 4-го тисячоліття до н. е.

Починаючи з VI століття виноградники культивувалися середньовічними ченцями, а монастирі ставали свого роду центрами виноробної промисловості, що приносило їм прибуток, а також забезпечувало постійний запас вина, символу крові Ісуса Христа, для бенкетів з нагоди різних свят, релігійних служб (причастя), прийому важливих гостей, паломників тощо. У Середньовіччя, з розвитком міст, до виноробства починає долучатися також і буржуазія. Міста стали оточувати виноградники. Таким чином, в XV столітті культивування виноградників стало повсюдним у Франції — на землях церкви, аристократів та буржуазії. Протягом усього періоду середньовіччя, Франція була найбільшим експортером вина, а регіоном з найбільш великою площею виноградників був Іль-де-ФрансЕпоха Просвітництва характерна зростанням досліджень в галузі виноробства. У цей період до різноманітних досліджень були залучені широкі наукові кола. Окремі вчені та навіть цілі університети досліджували проблеми виноробства, зокрема було детально розглянуто питання очищення, стабілізації та покращення смакових якостей вина. Детальніше зосередились і на сортовому складі виноградників.

Найбільшого розвитку виноробство досягло наприкінці XVII — початку XVIII ст. в Європі. В цей час, європейські країни Франція, Іспанія, Португалія, Італія, Угорщина стали монополістами у торгівлі вином. Проте, з посиленням конкуренції та економічними кризами відбувалося зменшення площ виноградників і скорочення виробництва вина. Проте, найбільшу шкоду для європейського виноградарства і виноробства заподіяли завезені з Північної Америки хвороби і шкідники винограду. Зокрема, завезена в 1845 році грибна хвороба оїдіум за короткий термін призвела до зменшення виробництва вина у Франції в 4 рази. В 1853 році був завезений антракноз, а в 1863 році — філоксераВнаслідок появи філоксери за 15-20 років, Франція втратила більше половини своїх виноградників, а виробництво вина впало з 84,5 млн гектолітрів до 23,4 млн гектолітрів. За деякими оцінками було знищено від двох третин до 90% відсотків усіх європейських виноградників.

Вино у Біблії

Рекомендується в Біблії:

  • «Надалі пий не одну воду, але й вживай небагато вина, заради шлунка твого й частих твоїх недуг». (Тимофію 5:23).

Не рекомендується в Біблії:

  • І не впивайтеся вином, від якого буває розпуста; але сповнюйтеся Духом (Еф.5:18).
  • Не будь між тими, хто впивається вином, між тими, хто пересичується м'ясом (Прит.23:20).
  • Отже бережися, не пий вина й сикери, і не їж нічого нечистого (Суд.13:4).
  • Вино — глумливе, сикера — буйна; і всякий, хто захоплюється ними, нерозумний (Прит.20:1).
  • Горе тим, які з раннього ранку шукають сикери й до пізнього вечора розпалюють себе вином" (Вихід. 5:11) і т. д.

Дослідження світського вживання родинних слів — вінеу, вінус, ойнос й яін, які позначають вино у англійській, латинській, грецькій та єврейській мовах, ясно показало, що ці слова історично вживалися, щоб позначити вичавлений виноградний сік — будь він броджений або непереброджений. У тих місцях Біблії, де заохочується вживання вина — йдеться про непереброджений сік, а у місцях, де застерігалося вживання вина — йдеться про вино у алкогольному розумінні. До такого висновку прийшов Самуель Баккіоккі у своїй книзі «Вино і Біблія».Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вино
Категорія: Мои статьи | Додав: dfendel (25.04.2017) | Автор: Дмитрий E W
Переглядів: 666 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
00000
avatar
Молдавский коньяк на разлив © 2022